خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی و کنترل امور مالی یکی از مهم ترین چالش هایی است که شرکت ها با آن سر و کار دارند. فرایند حسابرسی اختیاری بوده و برای بهبود اوضوع مالی مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار تمامی امور مالی در چارچوب قوانین کشور پیش می رود. البته در برخی مواقع نیز شرکت ها مجبور به ارائه حسابرسی هستند. با توجه به حساسیت بالای این فرایند باید توسط کارشناسان صورت گیرد.

خدمات حسابرسی راد محاسبان ایران

خدمات حسابرسی راد محاسبان ایران

خدمات حسابرسی چیست؟

در واقع خدمات حسابرسی نوعی کنترل و مدیریت کسب و کار است که اطلاعات مالی دقیقی را ارائه می دهد. این خدمات نیاز به نظارت بسیار دقیق دارد و اطلاعات بدست آمده باید اعتبار بالایی داشته باشد. هر گونه خرج و نقدینگی در شرکت باید به صورت مکتوب درج شود تا در انتها بتوان محاسبات دقیقی را انجام داد. با این کار تمامی حساب های مالی شرکت تعیین شده و امکان کلاهبرداری در آن وجود ندارد. با انجام خدمات حسابرسی تمامی ورودی و خروجی های مالی شرکت مورد بررسی قرار گرفته و پیش از بروز مشکلات مالی وقایع برطرف می گردد.

چرا باید از خدمات حسابرسی استفاده کرد؟

بسیاری از شرکت ها این سوال را از خود می پرسند که چرا باید از خدمات حسابرسی  و خدمات حسابداری استفاده کرد؟ اصلا این خدمات چه اهمیتی دارند؟ بسیاری از صاحبین کسب و کار و مدیران مالی زمان کافی برای رسیدگی به تمامی امور مالی را ندارند. از این رو با استخدام افرادی ماهر و باتجربه حساب های مالی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهند. همچنین تهیه گزارشات مالی به مامورین مالی نیز کمک بسیاری می کنند. شما نیز می توانید برای کنترل و بررسی امور مالی شرکت خود از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با کارشناسان والا اندیشان راد تماس بگیرید.

خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی راد محاسبان ایران

حسابرس کیست؟

در هنگام ارائه خدمات حسابرسی ابتدا باید بدانید که حسابرس کیست. حسابرس فردی بی طرف است که با استفاده از اسناد و مدارک شرکت و سازمان ها حسابرسی را بر اساس استاندارد انجام می دهند. حسابرس با تمامی نرم افزارهای حسابداری آشنایی داشته و به امور مالی تسلط کامل دارند.

انواع خدمات حسابداری

داخلی: حسابرس داخلی همان طور که از نامش مشخص است یکی از حسابدارهای داخلی شرکت است که بر اساس درخواست مدیر عامل و یا هیئت مدیره به صورت مرتب گزارشات مالی را ارائه می دهد.

مستقل: حسابرس مستقل از موسسات و یا شرکت های حسابداری انتخاب می شوند و با عقد قرارداد بین شرکت ها گزارش های مالی را بررسی می کنند.

دولتی: حسابرسی دولتی به منظور بررسی حساب های مالی برای نهادهای دولتی به کار می رود.

چه زمانی به خدمات حسابداری نیاز داریم؟

زمان انجام خدمات حسابداری و مدت زمان انجام این خدمات مهم ترین مسئله ای است که برای کارفرما اهمیت بسیاری دارد. انجام خدمات حسابداری به صورت سالانه و یا ماهانه انجام می شود که زمان آن کاملا به شرکت بستگی دارد. برخی از شرکت ها دارای حساب مالی دقیقی هستند و تنها در سال یک بار نیاز به بررسی حساب می باشد. ولی شرکت هایی که فاقد حسابدار حرفه ای است، باید به صورت ماهیانه امور مالیاتی مورد بررسی قرار گیرد تا هیچ اشکال و خطایی در آن به وجود نیاید.

خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی راد محاسبان ایران

خدمات حسابرسی چه هدفی را دنبال می کند؟

حسابداری و حسابرسی به دلایل متعددی استفاده می شود. در زیر به برخی از این اهداف اشاره می کنیم:

بررسی اعتبار و گردش مالی صحیح شرکت یکی از اهداف خدمات حسابرسی است.

دسترسی به جمع بندی مالی صحیح و تعیین میزان دقیق سود و زیان شرکت

تعیین صحت حسابداری و کامل بودن مدارک مالی

قرار دادن تمامی امور مالیاتی به صورت روشن به کارفرما و هیئت مدیره

کارشناسان والا اندیشان راد به خوبی به تمامی اصول حسابداری تسلط کامل دارند و می توانند در این راستا کمک بسیاری را به شما ارائه دهند.

هزینه خدمات حسابرسی

حسابرسی از جمله مهم ترین امور شرکت است که نباید به صرف کاهش هزینه ها آن را نادیده گرفت. برخی از شرکت ها به صورت ماهیانه و برخی دیگر به صورت سالانه فرایند حسابرسی را انجام می دهند. هزینه نهایی حسابرسی به وسعت شرکت، وضعیت مالی و … بستگی دارد. بنابراین شرکت های حسابداری ابتدا گردش مالی و درخواست شرکت ها را در نظر گرفته و بر اساس آن قیمت نهایی را اعلام می کنند. برای اطلاع از خدمات حسابرسی والا اندیشان راد تماس بگیرید.

مزایای خدمات حسابرسی

نظارت بر امور اقتصادی شرکت یکی از مزایایی است که خدمات حسابرسی به دنبال دارد. عدم وجود نظارت دقیق و اصولی بر امور مالی شرکت می تواند خسارات بسیاری را به شرکت وارد کند. حسابرسی یکی از خدماتی است که به مدیران کمک می کند که نظارتی کامل و اصولی بر روی وضعیت اقتصادی شرکت داشته باشند.

از طرفی عدم نظارت بر کسب و کار و نقدینگی در شرکت ها امکان اختلاس را افزایش می دهد. زیرا با انجام حسابرسی به موقع و اصولی تمامی حساب ها به صورت کامل کنترل شده و امکان اختلاس در آن از بین می رود. همچنین در صورت هر گونه کلاهبرداری بر روی حساب ها می توان دلیل آن را پیدا کرد.

خدمات حسابرسی این قابلیت را فراهم می کند که گردش حساب شرکت را بررسی کرده و با کاهش مخارج اضافه سود شرکت را افزایش داد. همچنین در این حالت شما می توانید سود خالص شرکت و فعالیت آن را نیز به صورت دقیق بدست بیاورید.

خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی راد محاسبان ایران

خدمات حسابرسی در والا اندیشان راد

یکی از شاخصه های مهم استخدام حسابرس، اعتبار و تخصص آن است. به همین دلیل نمی توان هر فردی را برای انجام امور حسابرسی استخدام کرد. شرکت حسابداری والا اندیشان راد یکی از برترین شرکت های حسابداری در ایران است که دارای حسابدارانی فوق تخصص و بسیار قابل اعتماد می باشد. سابقه ای طولانی و درخشان، تیم حرفه ای و قدرتمند، رفتاری بسیار محترمانه، صبر و حوصله بالا، خدمات گسترده و … از جمله مهم ترین ویژگی های شرکت حسابرسی والا اندیشان راد به شمار می رود. شما از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت می توانید از خدمات این شرکت بهره مند شوید.