بلاگ

خدمات حسابرسی در اهواز

خدمات حسابرسی در اهواز

از آن جایی که برخی شرکت های خصوصی و کسب و کار های مجاز در شهر اهواز به دنبال یک شرکت خوب برای دریافت خدمات حسابرسی در اهواز هستند، در این فرصت می خواهیم به معرفی یکی از بهترین شرکت خدمات حسابرسی در اهواز بپردازیم.

حسابرسی در حقیقت جمع آوری گزارش ‌های مالی و حسابداری یک مجموعه و ارزیابی مستقل آن ها است، به نحوی که بی طرفانه صورت بگیرد. معمولاً این حسابرسی توسط یک شرکت حسابرسی و یا موسسه حسابرسی انجام می ‌شود.

هدف اصلی حسابرسی مالی آن است که به سرمایه‌ گذار ها، افراد ذینفع و مدیران شرکت ‌ها یا سازمان ‌ها اطمینان کافی از بابت صحت و کامل بودن صورت های مالی ارائه شده داده شود. به عبارتی دیگر حسابرسی فعالیتی است که گزارش های مالی یک شرکت را بر اساس استاندارد های حسابرسی، تایید کرده و یا رد می‌ کند.

به طور کلی، مراحل حسابرسی شامل چهار مرحله اصلی ذیل می ‌شود :

  1. جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی
  2. تعیین عملکرد حسابداران داخلی
  3. بررسی صحت صورت های مالی
  4. اعلام گزارش صحت و یا عدم صحت

از طرفی استاندارد های حسابرسی قوانینی هستند که به منظور چگونگی امور حسابرسی تدوین شده ‌اند. در واقع این استاندارد ها حوزه فعالیت حسابداران را مشخص می‌ کنند. هر چند این استاندارد ها به شکل مداوم تغییر می‌کنند و حتی ممکن است کنار گذاشته شوند و استاندارد های دیگری جایگزین ‌شود.

این استاندارد ها یک سری قواعد عملی هستند و برای هدایت کار حسابداران و حسابرسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین بهترین خدمات حسابرسی در اهواز یا هر شهر دیگری حسابداری است که با این استاندارد ها آشنا باشد.

به همین منظور و در راستای ارائه بهترین خدمات حسابرسی در اهواز شرکت راد محاسبان ایران به مدیریت خانم فاطمه راد منش به حضور معرفی می گردد.

بهترین شرکت حسابرسی در اهواز

بهترین شرکت حسابرسی در اهواز یا در هر شهر دیگری موسسه ای است که اولاً سوابق درخشان و رزومه قوی ای در زمینه حسابرسی داشته باشد. ثانیاً از نیرو های حسابداری ماهر برخوردار باشد که همگی در زمینه کار خود خلاق و با تجربه باشند.

سوم آن که این شرکت حسابرسی بایستی از آخرین تکنولوژی و نرم افزار های روز دنیا در زمینه حسابرسی استفاده کند. داشتن دقت و ابتکار عمل در کار حسابرسی نیز یکی دیگر از شاخصه های بهترین شرکت حسابرسی در اهواز یا هر شهر دیگری است.

علاوه بر این ها دارا بودن روابط عمومی خوب و موثر و انجام کار تیمی بر کیفیت خدمات حسابرسی می افزاید. ضمن آن که دارا بودن نظم و ترتیب در کارها و خوش قول بودن و سر وقت بودن ارائه دادن گزارشات بر طبق زمان بندی قراردادی که قبلاً بسته شده نیز یکی دیگر از ویژگی های بهترین شرکت های حسابرسی است.

گاهی حسابرسی به صورت داخلی و توسط کارشناسان خود شرکت انجام می گیرد که هدف آن گزارش دهی به مدیران ارشد است. این نوع حسابرسی به منظور جلوگیری از هدر رفتن منابع و دارایی ها و برنامه ریزی های مالی است. البته نتایج آن به بیرون از مجموعه هم درز پیدا نمی کند و در اصطلاح به آن حسابرسی داخلی گفته می شود. حسابرسی داخلی به صورت عمومی هر سه ماه یکبار انجام می شود و البته برخی از شرکت ها این کار را شش ماه یکبار یا سالانه هم  ممکن است انجام دهند.

اما حسابرسی خارجی به دستور سازمان های نظارتی انجام می شود و باید توسط کارشناسان حسابرسی خارجی که از موسسات خدمات مالی هستند، انجام شود. این حسابرسی به منظور ارائه گزارش به ارگان ها و هیات مدیره و سهام داران انجام شده و حتماً باید توسط موسسات حسابداری مورد تایید سازمان مربوطه انجام شود.

خدمات حسابرسی در اهواز

خدمات حسابرسی در اهواز

بهترین حسابرس در اهواز

حسابرس فردی قابل اطمینان و بی طرف است که وظیفه حسابرسی صورت ‌های مالی، اسناد و مدارک مالی یک شرکت را بر طبق استاندارد های حسابداری بر عهده دارد.

لازم به ذکر است که صورت های مالی شامل انواع ترازنامه، صورت سود وزیان، صورت سود و زیان جامع و صورت وجوه نقد و سایر یادداشت های توضیحی هستند. ترازنامه بیان کننده وضعیت اقتصادی یک شرکت و میزان نقدینگی و توان آن مجموعه برای بازپرداخت بدهی ها بوده و حقوق صاحبان سرمایه را هم اعلام می کند.

افرادی که برای انجام حسابرسی داخلی انتخاب می شوند باید تخصص کافی در این خصوص داشته و به اصول و استاندارد های آن تسلط کافی داشته باشند. گفتیم که مهمترین هدف در حسابرسی خارجی بررسی عملکرد مالی شرکت و ارائه گزارشات لازم به بانک ها و ارگان های مربوطه است.

یک حسابرس علاوه بر آن که باید دانش و تجربه حسابرسی را داشته باشد باید با تمامی نرم افزارهای مالی و حسابرسی آشنایی داشته باشد و بر آن‌ ها مسلط باشد.

حسابرس های داخلی باید مانند حسابرس های خارجی کاملاً مستقل باشند و آزادی ارائه نظر خود را داشته باشند. به همین منظور بهتر است حسابرسی یک واحد جداگانه در مجموعه بوده و مستقیم زیر نظر مدیران ارشد یا مدیر عامل و سهامدار اصلی شرکت کار کنند تا هیچ گونه فشاری برای ارائه اطلاعات بر آن ها وارد نگردد.

به همین منظور هم ما شرکت راد محاسبان ایران به مدیریت خانم فاطمه راد منش که بهترین حسابرس در اهواز هستند، را به شرکت های فعال در شهر اهواز معرفی می کنیم تا فرایند حسابرسی شرکت خود را از یک کانال مطمئن و متبحر انجام دهند.

خدمات حسابرسی در اهواز

خدمات حسابرسی در اهواز

کلام آخر

در بیان تعریف باید بگوییم که حسابرسی فعالیتی است که گزارش های مالی یک شرکت را بر اساس استاندارد های حسابرسی، تایید کرده و یا رد می‌ کند.

بهترین شرکت حسابرسی در اهواز یا در هر شهر دیگری موسسه ای است که اولاً سوابق درخشان و رزومه قوی ای در زمینه حسابرسی داشته باشد. ثانیاً از نیرو های حسابداری ماهر برخوردار باشد که همگی در زمینه کار خود خلاق و با تجربه باشند. از طرفی دیگر حسابرس داخلی باید مانند حسابرس خارجی کاملاً مستقل بوده و در ارائه نظر آزادی کامل داشته باشند.

به همین منظور و در راستای ارائه بهترین خدمات حسابرسی در اهواز شرکت راد محاسبان ایران به مدیریت خانم فاطمه راد منش به حضور معرفی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.